Buty ślubne – jak wybierać by nie żałować

buty do ślubu

Wybieramy buty ślubne

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu kobiety. Dlatego panny młode chcą, by był idealny. Wśród mnóstwa spraw, które należy przygotować do tej wyjątkowej ceremonii, znajdują się również kwestie związane z wyglądem i ubiorem młodej pary. Wydaje się, że najważniejsza jest suknia ślubna lub dobór sukienki xxxl na ceremonię cywilną. Jednak istnieje jeszcze jeden element ubioru, który należy wybrać uważnie i z rozwagą – są to buty ślubne. Jak wybrać je, by nie żałować? Istotne są dwa elementy.

Każdy szczegół ma znaczenie

Pierwszym elementem jest fason i wygląd butów. Wbrew utartym zwyczajom nie muszą być białe. Coraz częściej kobiety decydują się na odcienie beżu i écru, a nawet na srebro czy złoto. Pod warunkiem, że kolor ten pasuje do innych elementów stylizacji, na przykład biżuterii lub koloru przewodniego wesela. Buty do ślubu muszą jednak zawsze prezentować się elegancko, a także prasować charakterem do sukienki. Jeśli suknia jest klasyczna, nie ma sensu decydować się na nietypowy kształt obuwia. Jeśli jednak ma ona nowoczesny fason, również buty mogą być bardziej awangardowe. Najczęściej suknie ślubne są bardzo długie. Wówczas obuwie jest niemal niewidoczne. Jednak nawet wtedy powinno mieć ono odpowiedni styl. W perfekcyjnej stylizacji liczy się każdy szczegół!

Wygoda i bezpieczeństwo

Drugim ważnym elementem przy wyborze ślubnych butów jest wygoda. Należy pamiętać, że w tym obuwiu panna młoda ma spędzić nie tylko ceremonię ślubną, ale również przetańczyć całą noc na weselu. Dlatego kilkunastocentymetrowe obcasy niekoniecznie są dobrym pomysłem. Lepiej zdecydować się na nieco niższą szpilkę, w której stopa będzie stabilna, a pannie młodej nie będzie grozić potknięcie. Zakładanie na ceremonię dopiero co kupionych butów również jest niewskazane. Łatwo wówczas o obtarcia i odciski, które skutecznie potrafią zepsuć nawet najlepszą zabawę. Dlatego buty do ślubu po zakupie należy nosić w domu przez pewien czas, aż lepiej dopasują się do stopy. Należy również pamiętać, by wybrać odpowiedni rozmiar. Nie może być zbyt mały aby but nie uciskał stopy, ani też zbyt duży, by nie zsunął się z niej w nieodpowiednim momencie. W kwestii materiału najlepsza będzie miękka skóra lub tkanina, dodatkowo usztywniona na pięcie i palcach.
W wielu salonach ślubnych oraz dobrych sklepach obuwniczych można otrzymać profesjonalne doradztwo z zakresie wyboru butów do ślubu. Warto z nich skorzystać, by podjąć rozsądną, przemyślaną decyzję i wybrać idealne buty ślubne.